Dzieci od pierwszych miesięcy życia najbardziej zainteresowane są przedmiotami codziennego użytku. Zabawki owszem, przykuwają ich uwagę i absorbują na długie minuty, jednak każdy rodzic zauważa, że najprostsze przedmioty, używane na co dzień pozwalają dziecku z zachwytem obserwować ich funkcjonalność. Zabawki, rozwijające sprawność motoryczną, wyobraźnię i kreatywność niezbędne są dla dziecka w każdym wieku, jeżeli zatem zastanawiasz się nad zakupem prezentu na roczek, tablica manipulacyjna będzie dla maluszka wymarzonym podarunkiem. Dopasowana do potrzeb dziecka posłuży mu aż do trzeciego roku życia.

W jakim celu kupić tablicę manipulacyjną dla dziecka?

Tablice manipulacyjne są przedmiotami, które na płaskiej powierzchni posiadają przymocowane elementy codziennego użytku, które dziecko może poznawać za pomocą zmysłu wzroku, dotyku, węchu, smaku. Tablice, dostępne zarówno w minimalistycznych kształtach jak i w niezwykle zróżnicowanej kolorystyce i stylistyce dedykowane są dla dzieci w wieku od kilku miesięcy życia do trzeciego roku, wspomagając ich rozwój. Produkt pozwala rozwijać u dziecka zdolności poznawcze i ciekawość, a także uczy, w jaki sposób należy obchodzić się z konkretnymi przedmiotami. Ta umiejętność bezpośrednio przedkłada się na poprawę zdolności manualnych, koordynacji oraz umiejętności dostrzegania kilku bodźców jednocześnie. 

Tablice manipulacyjne-bezpieczeństwo

Tablice manipulacyjne przede wszystkim muszą być dla dzieci bezpieczne. Te stylowe, starannie wykonane przedmioty łatwo dopasować do wystroju wnętrz, dostępne są bowiem w wersji do zawieszenia na ścianę oraz w wersji stojącej z podstawką. Starannie wykonane tablice, jak w ofercie https://foxyfamily.pl/ powstają z certyfikowanych materiałów z największą starannością, aby maksymalnie zapewnić dziecku bezpieczeństwo użytkowania. Produkty nie posiadają ostro zakończonych krawędzi, są szlifowane, a każdy z elementów niezawodnie trzyma się podstawy. 

Tablica manipulacyjna na roczek-jak wybrać?

Na roczek dla dziecka warto wybrać tablicę manipulacyjną, składającą się z kilkunastu elementów (do 20). Niech tablica stanie się zwierzęcym przyjacielem, którego maluszek Motywy zwierzęce, jak lisek, lama, słoń, żyrafa doskonale sprawdzą się w dziecięcym pokoju i zapewnią najmłodszym mnóstwo frajdy. Twoje dziecko zyska wiernego przyjaciela, który będzie z nim cały czas podczas zabawy i razem będą mogli odkrywać ciekawy, inspirujący świat oraz rozwijać manualne zdolności. Zróżnicowane pod względem wielkości oraz ilości zamocowanych sznurków, zamków, rzepów itp. na roczek sprawdzą się w średnim wymiarze.