Czy znasz to uczucie, kiedy delikatny powiew jakiegoś zapachu wywołuje w Twojej głowie lawinę wspomnień? Bez trudu jesteś w stanie przywołać woń rozgrzanego piasku i morskiej bryzy z tych szczególnych wakacji, na których byłeś lata temu? Dzieje się tak ze względu na wyjątkowy charakter pamięci zapachowej. Dowiedz się, jak możemy ją wykorzystać dla poprawy naszego samopoczucia!

Jak działa pamięć zapachowa?

Perfumy, świece zapachowe czy po prostu codzienne wonie mają wyjątkową zdolność oddziaływania na nasz mózg. Udowodniono, że bodźce zapachowe pozostają w pamięci znacznie dłużej niż wrażenia z innych zmysłów. To dlatego bez trudu przypominasz sobie aromat unoszący się w przedszkolnej stołówce, choć nie jesteś już w stanie odtworzyć jej dokładnego wyglądu czy brzmienia głosu przedszkolanek. Inną, jeszcze ciekawszą właściwością tego, jak działają struktury odpowiedzialne za węch, jest połączenie między zapachem a uczuciami. Otóż wonie szybciej niż inne wrażenia zmysłowe wywołują w nas emocje.

Jak wykorzystać moc zapachów na co dzień?

Na większość zapachów wokół nas nie mamy wpływu – jako jednostka nie jesteśmy w stanie pozbyć się zanieczyszczeń z kominów i spalin samochodowych. Możemy jednak kształtować naszą własną przestrzeń. Dawniej do aromatyzacji pomieszczeń używano kwiatów czy okadzania drogocennymi żywicami, sprowadzanymi z krajów Orientu. Współcześnie mamy do dyspozycji o wiele bardziej zaawansowane rozwiązania. Rzut oka na świece zapachowe na Pachnacawanna.pl otwiera przed nami kalejdoskop setek zapachów renomowanych producentów. Mamy do dyspozycji doskonałe odzwierciedlenia woni kwiatów, ale też tak skomplikowane kompozycje jak letni deszcz czy maślane ciasto migdałowe.

Pachnąca przestrzeń w naszym domu

Ciągnąca się pandemia i izolacja sprawiły, że doceniliśmy potrzebę kreowania bezpiecznej przystani w domach. Więcej osób decydowało się na przeprowadzki i remonty. Tymczasem wrażenie, jakie wywiera na domownikach i gościach nasza osobista twierdza, można zmienić znacznie łatwiej –  świece zapachowe na Pachnacawanna.pl pozwolą na świadome aromatyzowanie pomieszczeń według naszych osobistych upodobań. Warto wybrać kilka wariantów świec zapachowych i palić je zarówno w celu wywołania uczucia relaksu przez przywołanie dawnych wspomnień, jak i stworzenie nowych. Pozwoli nam to kiedyś przywołać miłe chwile z naszego obecnego życia w sposób znacznie bardziej sugestywny niż fotografie. 

Budowanie skojarzeń zapachowych dzięki świecom zapachowym na Pachnacawanna.pl

Czy już wspominaliśmy o wspomnieniach zapachowych dotyczących konkretnej osoby? Tę niezwykłą właściwość można wykorzystać, obdarzając kogoś, na kim nam zależy, pachnącym prezentem. Za każdym razem, kiedy obdarowany będzie rozkoszował się pięknym zapachem, przypomni sobie o nas. Warto wspomnieć, że pachnące upominki przestały być wręczane wyłącznie kobietom. Nowoczesne świece zapachowe, szczególnie te o bardziej surowym designie, przypadną do gustu również mężczyznom. Niebywale szeroki asortyment oraz dobór renomowanych i rozpoznawalnych marek świec zapachowych na Pachnacawanna.pl, pozwoli Ci wybrać coś idealnego dla Ciebie!