Na łyżwach

Wrzesień 11, 2012 | Posted in Komentarze są wyłączone

Ostatnio odwiedziłam kilka lodowisk, zarówno nad morzem jak i na południu i na północy Polski. Była to taka moja wycieczka krajoznawcza.

Arena Sanok, to piękna i bardzo dobrze wyposażona hala sportowa z lodowiskiem w centrum Sanoka. Na widowni w czasie meczów można pomieścić nawet 3000 osób, jest to bardzo dużo, dlatego to lodowisko ma na mojej liście numer jeden.

Lodowisko Bogdanka to moje lodowisko numer dwa. Jest to najstarsze lodowisko w Poznaniu, wyremontowane w 2005 roku służy turystom do dnia dzisiejszego.

Poznań, Malta to miejsce gdzie rekreacja jest bardzo popularna, i to właśnie w tych okolicach otwarte zostało dość niedawno zadaszone lodowisko, które działa od listopada do kwietnia.

W Nowym Targu można znaleźć lodowisko, gdzie w ciągu dnia jeździ Podhale Nowy Targ, warto wiedzieć, że ten klub sportowy już od dawna odnosi sukcesy w hokeju.

Na Pomorzu także powstała hala widowiskowa z lodowiskiem, znajduje się ona w Gdańsku w Oliwie, i występuje pod nazwą Olivia. W tym miejscu organizowane są Mistrzostwa Świata Dywizji I w hokeju na lodzie.

Sosnowiec słynie z zimowego Stadionu, sama hala mieści ponad 4000 osób.

Toropol to miejskie lodowisko w Opolu na ulicy Barlickiego 13, również sekcje hokeja, łyżwiarstwa figurowego i tzw. Shotr-tracku odbywają się na lodowisku.

 

I to już chyba wszystkie miejsca, które zwiedziłam.