Architekt wnętrz – jakie studia?

Architektura wnętrz jest jednym z nielicznych zawodów, w którym można połączyć pasję z pracą, która dodatkowo okazuje się bardzo dobrze płatna. Architekt wnętrz jest osobą bardzo potrzebną szczególnie w branżach handlowych, gdy trzeba urządzić salon sprzedaży czy jakikolwiek inny sklep. Coraz więcej osób prywatnych ceniących sobie dobry smak decyduje się na skorzystanie z usług architekta wnętrz w swoim domu czy mieszkaniu.

Studia

Ścieżka kariery zawodowej architekta wnętrz zaczyna się w momencie zdania matury. Ważne, żeby była ona zdana na odpowiednio wysokim poziomie. Dodatkowym wymogiem wobec kandydata na studia architektury wnętrz jest umiejętności rysownia, która również powinna być na odpowiednio wysokim poziomie. Osoba chcąca studiować ten kierunek powinna odznaczać się też kreatywnością oraz wyczuciem estetyki. Powinna posiadać dobrze rozwinięty zmysł artystyczny oraz być wrażliwą na piękno. W trakcie studiów osoby chcące zostać architektami muszą uczęszczać na ćwiczenia i wykłady z wielu dziedzin takich jak: materiałoznawstwo, architektura, rzeźba czy nawet psychologia. Plan studiów jest tak skonstruowany, żeby poprzez zajęcia kształtować wrażliwość artystyczną oraz jednocześnie łączyć  z nią zagadnienia techniczne. Student po ukończonych studiach powinien posiąść wiedzę z zakresu projektowania wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz innych. Osoby chcące studiować architekturę wnętrz mogą kształcić się na wielu uczelniach w Polsce, kierunek ten stał się ostatnio niezwykle popularny. Można wybierać pośród dwóch rodzai studiów, zarówno pierwszego stopnia, jak i drugiego. Uczulenie oferują trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie.

Praca

Po ukończonych studiach absolwenci i są przygotowani do samodzielnej pracy w obrębie projektowania wnętrz, wystaw oraz mebli. Potrafią oni dobrać także odpowiednie oświetlenie, by wyeksponować wnętrze. Po skończonych studiach architekci mogą otworzyć swoją własną samodzielną działalność lub podjąć pracę w agencjach reklamowych  oraz designerskich, biurach projektowych oraz firmach budowlano-architektonicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *